Preparaty SARM

Wśród suplementów diety marki Brawn o działaniu anabolicznym znajdują się preparaty oparte na SARM. Selektywne modulatory receptora androgenowego wykorzystywane są od niedawna, dlatego warto przyjrzeć się bliżej ich działaniu.

Historia SARM sięga lat 40-tych ubiegłego stulecia, ponieważ to właśnie wtedy rozpoczęto pracę nad modyfikacją cząsteczki testosteronu. Od tego momentu firmy farmaceutyczne prowadziły badania nad SARM, ze względu na ich korzystne właściwości zdrowotne. Selektywne modulatory receptora androgenowego są pomocne w leczeniu otyłości, wzmacnianiu kości i zwalczaniu różnych schorzeń. Warto wyjaśnić, że SARM to nie to samo co SERM (selektywne modulatory receptora estrogenowego) albo AAS (anaboliczne hormony steroidowe). Aktualnie wykorzystywane są trzy rodzaje SARM. Selektywne modulatory receptora androgenowego działają podobnie jak sterydy androgenowe, ale nie mają tyle skutków ubocznych. SARM są nietoksyczne dla wątroby i nie konwertują one do estrogenu. Oprócz działania anabolicznego SARM wzmacnia kości i stawy oraz wspomaga leczenie urazów. Mają zatem istotną przewagą nad sterydami anabolicznymi, na przykład winstrolem i masteronem, które mogą wpłynąć na pogorszenie problemów ze stawami. Oczywiście, stosowanie sterydów anabolicznych ma także inne negatywne skutki.

Bezpieczeństwo suplementów diety opartych na SARM uzależnione jest od tego, czy przed dopuszczeniem do sprzedaży zostały właściwie przebadane. Z tego powodu tak ważne jest to, żeby wybierać preparaty zaufanych firm, właśnie takich jak Brawn.